10.07.2019, 9:57

Moti sot në Suharekë

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, ndërsa në vende të kufizuara reshjet do të jenë në formë stuhie dhe me mundësi për reshje breshëri.

Në Komunën e Suharekës temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-24 gradë celsius.

Do të fryjë erë herë–herë me vrull nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 1-12m/s.

LEXO EDHE:  Ky do të jetë moti për sot në Suharekë
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.