08.09.2019, 10:25

Moti sot në Suharekë

Sot në Suharekë do të mbajë mot pjesërisht të vranët. Pasdite me reshje lokale shiu dhe bubullima. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë.

9.09-10.09 – Pjesërisht vranët, me intervale më të gjata me diell. Të hënën pasdite rreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu.

11.09 – Vransira dhe intervale me diell. Gjatë ditës më ngrohtë, me mundësi për reshje lokale shiu.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 11C deri në 15C, e maksimale nga 22C deri në 25C.

Do të fryj erë e lehtë nga juglindja 1-4m/s, e ditën e hënë mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi deri në 12m/s.

LEXO EDHE:  [VIDEO] Për herë të parë në Suharekë themelohet Komiteti Lokal për Siguri Publike

Shtypja atmosferike do të luhatet përreth vlerave normale.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.