Arrestohet në Morinë shtetasi nga Kosova i kërkuar nga Zvicra për pastrim parash

06.07.2024

Një shtetas i Kosovës i shpallur në kërkim ndërkombëtar, nga Zvicra, për pastrim parash është arrestuar nga policia kufitare e Morinës.

Arrestohet në Morinë shtetasi nga Kosova i kërkuar nga Zvicra për pastrim parash Foto: Ilustrim

Shtetasi kosovar A. D., 33 vjeç u kap në hyrje të Shqipërisë dhe u arrestua nga Sektori për Hetimin e Krimeve i DVP Kukës, me qëllim ekstradimin në Zvicër, shtetasi kosovar A. D., 33 vjeç

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi autoritetet zvicerane i kanë caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për pastrim parash.

Vijojnë procedurat për ekstradimin e 33-vjeçarit, në Zvicër.