Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin

28.02.2024

Ylli i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe thuhet se ka mohuar se ka nënshkruar një marrëveshje me Real Madridin, mes spekulimeve intensive se ai do të transferohet në kryeqytetin spanjoll.

Kylian Mbappe mohon marrëveshjen me Real Madridin në takimin me krerët e PSG-së dhe Macronin Foto: Ilustrim

Disa media kanë pretenduar se një marrëveshje është nënshkruar tashmë, ndërsa konsensusi duket të jetë se ka vetëm detajet përfundimtare të një marrëveshjeje që do të lidhet.

Dy javë më parë PSG bëri të ditur se Mbappe i kishte thënë presidentit Nasser Al-Khelaifi se nuk do të rinovonte marrëveshjen me klubin dhe kështu do të largohej në fund të sezonit.

Pa përjashtim, është supozuar se destinacioni i tij i ardhshëm është Real Madrid.

Sipas mediumit RMC Sport, Mbappe e ka mohuar atë marrëveshje. 25-vjeçari ishte në një darkë të martën mbrëma me presidentin francez Emmanuel Macron dhe emirin e Katarit, por me sa duket u tha mysafirëve se ai nuk kishte nënshkruar asgjë me Real Madridin.