Vraniq, i mituri humb kontrollin e veturës e bie poshtë urës, lëndohen 4 persona – vozitësi dërgohet në QKUK

  • 10.09.2022
Vraniq, i mituri humb kontrollin e veturës e bie poshtë urës, lëndohen 4 persona – vozitësi dërgohet në QKUK

Një vetaksident ka ndodhur në fshatin Vraniq të Suharekës.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se një mashkull kosovar i mitur, duke drejtuar veturën ka humbur kontrollin duke u përplasur me një gurë skaj rrugës, e më pas me mbrojtësen e urës bie poshtë urës.

Vozitësi dhe tre pasagjer të mitur meshkuj kanë pësuar lëndime trupore.


Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 18:50 në fshatin Vraniq.


Të lënduarit janë dërguar në emergjencën e Suharekës, ndërkaq vozitësi për shkak të lëndimeve të rënda është transferuar në QKUK.

“Fshati Vraniq, Suharekë, 09.09.2022-18:50. Një mashkull kosovar i mitur, duke drejtuar veturën ka humbur kontrollin duke u përplasur me një gurë skaj rrugës, e më pas me mbrojtësen e urës bie poshtë urës. Vozitësi dhe tre pasagjer të mitur meshkuj pësojnë lëndime trupore dhe dërgohen në emergjencën e Suharekës. Vozitësi për shkak të lëndimeve të rënda është transferuar në QKUK.”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë