Suharekë, “Ndrysho deklaratën në Polici, ose me ty merret dikush tjetër”, 45-vjeçarja kërcënohet në vendin e punës

Prokuroria Themelore në Prizren ka nisur hetimet për një rast të kanosjes, që është denoncuar nga punëtorja e një kompanie në Suharekë, gjatë ditës së djeshme.

Suharekë, “Ndrysho deklaratën në Polici, ose me ty merret dikush tjetër”, 45-vjeçarja kërcënohet në vendin e punës

Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur në saj të punës, ku ishte ballafaquar me një person, i cili e kishte kërcënuar për një rast të mëhershëm.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 15:30 në Suharekë.


Pas intervistimit me vendim të prokuroirit, palët janë liruar dhe se rasti shkon në procedurë të rregullt.

KANOSJE / Suharekë 16.06.2022 – 15:30. Ankuesja femër kosovare ka informuar se është kanosur nga i dyshuari mashkull kosovar. Pas intervistimit me vendim të prokurorit, palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e PK-së.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë së Prizrenit kanë bërë me dije se i dyshuari K.K., i ka bërë presion viktimës për ta ndryshuar një deklaratë, të cilën ajo e kishte dhënë më herët në Polici, për një rast ku ishte i përfshirë vëllai i të dyshuarit.

Në deklaratën e dhënë në Polici, ajo ka ta përshkruar se si fillimisht pati një debat me të dyshuarin, derisa mosmarrëveshja kaloi në kërcënime, kur i njëjti iu ishte drejtuar me fjalët “Duhet ta ndryshosh deklaratën e dhënë në Polici brenda pesë dite, ose me ty merret dikush tjetër”.

E shqetësuar për situatën me të cilën u përball, viktima u detyrua ta njoftojë Policinë, në mënyrë që të kapet i dyshuari.

Pasi hetuesit kanë kontaktuar të dyshuarin, i njëjti ka deklaruar se ka qenë i mllefosur gjatë debatit me ankuesen dhe se nuk ka dashur ta kërcënojë atë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë