Punëtorët e administratës në grevë, dështojnë të mbahen 12 seanca në Gjykatën e Suharekës

Për shkak të grevës së punëtorëve të administratës së Gjykatës Themelore në Prizren, dega në Suharekë, të hanën deri të enjten (më 14 – 17 mars), kanë dështuar të mbahen 12 seanca të natyrave të ndryshme.

Punëtorët e administratës në grevë, dështojnë të mbahen 12 seanca në Gjykatën e Suharekës

Një gjë të tillë SuharekaOnline e ka konfirmuar zëdhënësi i Gjykatës Themelore në Prizren, Marcel Lekaj.

Lekaj ka bërë të ditur se në bazë të verifikimit në Sistemin për Menaxhimin e Lëndëve rezulton se në Gjykatën Themelore – dega në Suharekë nuk janë mbajtur 12 seanca gjyqësore, civile dhe penale.


Ndryshe, me 14 mars 2022, Sindikata e Pavarur e Judikaturës së Kosovës (SPJK) ka njoftuar se nga  15 mars 2022 të gjitha Gjykatat dhe Prokuroritë në Kosovë, do të hyjnë në grevë.

Greva e administratës, do të vazhdojë deri në realizimin e kërkesave të tyre.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë