Policia arreston një të dyshuar pas një kontrolli në autostradë, iu gjet 1.12 gram kokainë

  • 10.12.2022
Policia arreston një të dyshuar pas një kontrolli  në autostradë, iu gjet 1.12 gram kokainë

Përdorimi i lëndëve narkotike në Kosovë mbetet ende sfidë pë institucionet e vendit, mirëpo edhe më shqetësues është fakti se të njejtat substanca kapen tek personat më të ri në moshë.

Gjatë mbrëmjës të së premtes Policia e Kosovës një person është ndaluar në autostradë dhe gjatë kontrollit në automjetin e tij janë gjetur dhe konfiskuar 1.12 gr substancë narkotike e llojit kokainë, raporton SuharekaOnline.

Prokurori i shtetit ka marr vendim që të dyshuarit t’i kontrollohet edhe shtëpia e tij, ku nga policia janë gjetur dhe konfiskuar para të gatshme në vlerë prej 3.845 euro, një telefon, një pushkë gjuetie me 147 fishekë.


Me vendim të prokurorit i dyshuari është arrestuar edhe dërguar në mbajtje.

Prizren 09.12.2022  – 21:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi është ndaluar nga policia në autostrade dhe gjatë kontrollit në automjetin e tij janë gjetur dhe konfiskuar  1.12 gr. substancë narkotike e llojit kokainë. Me vendim të prokurorit është kontrolluar edhe shtëpia e tij, ku janë gjetur dhe konfiskuar: para të gatshme 3845 €, një telefon, një pushkë gjuetie dhe 147 fishekë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.” thuhet në raportin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë