Policia arreston 29 persona të dyshuar, 3 të tjerë dërgohen në vuajtje të dënimit

  • 03.12.2022
Policia arreston 29 persona të dyshuar, 3 të tjerë dërgohen në vuajtje të dënimit

Policia e Kosovës çdo ditë përballet me raste të ndryshme të cilat raportohen nga qytetarët, e ku në shumicën e rasteve ata përballen edhe me të dyshuarit të cilët kryejnë vepra të ndryshme penale.

Gjatë ditës së premte Policia e Kosovës bën të ditur se ka arrestuar 29 persona, shkruan SuharekaOnline.

Poashtu, në 24 orëshin e fundit policia njofton se 20 persona të dyshuar janë dërguar në mbajtje dhe 3 të tjerë janë dërguar në vuajtje të dënimit.


Poashtu raporti i policisë përmbanë edhe arsyet e arrestimeve të personave të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Nga ky raport është bërë e ditur se gjatë ditës së premte vetëm në Prizren janë arrestuar 8 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale, poashtu njoftohet se njëri nga të dyshuarit është vet paraqitur në polici, i njejti dyshohet se në objektin e kultit fetar katolik kishte ndezur një zjarr dhe ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, i dyshuari është vet-paraqitur në stacion policor dhe i njëjti është dërguar në ekzaminim mjekësor psikiatrik.

Pasi që zjarri nuk ishte në përmasa të mëdha nuk ka pasur nevojë për ekipet e zjarrfikësve dhe ishte shuar nga prifti i kishës. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë