Mushtisht, konfiskohen bimë narkotike të kanabisit në një shtëpi

  • 26.08.2022
Mushtisht, konfiskohen bimë narkotike të kanabisit në një shtëpi

Një rast i kulitivimit të bimëve narkotike është raportuar në stacionin policor në Suharekë.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se gjatë një kontrolle në një shtëpi të pabanuar janë gjetur dhe konfiskuar tre bimë narkotike të llojit kanabis sativa.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 10:00 në fshatin Mushtisht të Suharekës.


Nga policia kanë bërë të ditur se rasti vazhdon të hetohet nga njësitë relevante.

“KULTIVIM I BIMËVE NARKOTIKE / Fsh. Mushtisht, Suharekë 25.08.2022 – 10:00. Gjatë një kontrolle në një shtëpi të pabanuar janë gjetur dhe konfiskuar tre bimë narkotike të llojit kanabis sativa. Rasti vazhdon të hetohet nga njësitë relevante”, thuhet në raportin e PK-së.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë