Gruaja në Suharekë denoncon në Polici bashkëshortin e saj, thotë se po i kërkon që të dalë nga shtëpia

  • 24.08.2022
Gruaja në Suharekë denoncon në Polici bashkëshortin e saj, thotë se po i kërkon që të dalë nga shtëpia

Numri i rasteve të dhunës në familje në vendin tonë është në rritje çdo ditë e më shumë. Çdo ditë persona të ndryshëm që përjetojnë dhunë nga familjarët e tyre, kërkojnë ndihmën e Policisë për të marrë mbrojtje dhe për të zgjidhur problemet.

Një rast i tillë ka ndodhur së fundi në Suharekë, ku një burrë dyshohet se ka ushtruar dhunë psikike ndaj bashkëshortes së tij.

Sinjali mëson se rastin e ka denoncuar gruaja e cila ka deklaruar se tash e 5 vite është viktimë e dhunës psikike dhe fizike nga bashkëshorti i saj.


Sipas saj, tash i dyshuari kërkon nga ajo që të largohet nga shtëpia.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, mirëpo i dyshuari nuk ndodhej në shtëpinë e tij. Ai u arrestua më vonë dhe u shoqërua në stacion policor për intervistim, ku ndaj tij është iniciuar rasti ‘Dhunë në familje’.

Ndërkohë viktima ka shkuar të jetojë në shtëpinë e vëllait të saj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë