Aksident me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”, segmenti Suharekë-Prizren

07.07.2023

Mosrespektimi i rregullave në trafik, shpejtësia e madhe, kushtet jo të mira të rrugës, përdorimi i telefonit mobil gjatë ngasjës janë disa nga faktorët nga të cilët shkaktohen aksidentet në trafik. Policia e Kosovës ka njoftuar se dje rreth orës 10:00 në autostradën “Ibrahim Rugova, segmenti Suharekë-Prizren ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet, raporton […]

Aksident me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”, segmenti Suharekë-Prizren Foto: Ilustrim

Mosrespektimi i rregullave në trafik, shpejtësia e madhe, kushtet jo të mira të rrugës, përdorimi i telefonit mobil gjatë ngasjës janë disa nga faktorët nga të cilët shkaktohen aksidentet në trafik.

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje rreth orës 10:00 në autostradën “Ibrahim Rugova, segmenti Suharekë-Prizren ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet, raporton SuharekaOnline.

Policia ka bërë të ditur se njësitet relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalur në vendin e ngjarjes ku edhe është konstatuar vdekja e viktimës.

Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion. 

Autostrada, Ibrahim Rugova Suharekë -Prizren 06.07.2023-10:00. Viktima mashkull kosovar ka ndërruar jetë si pasojë e aksidentit të trafikut. Njësit relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalur në vendin e ngjarjes ku është konfirmuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion.” thuhet në njoftimin e policisë.