Zhvillimet e fundit politike, ambasadori amerikan takon kryetarin e PDK-sё

16.05.2024

Kryetari i Partisё Demokratike tё Kosovёs, Memli Krasniqi ka pritur sot nё një takim ambasadorin e SHBA-së, Jeffrey Hovenier.

Zhvillimet e fundit politike, ambasadori amerikan takon kryetarin e PDK-sё Foto: Ilustrim

Krasniqi ka njoftuar se me ambasadorin Hovenier kanё diskutuar pёr zhvillimet e fundit politike nё vend.

Statusi i plotё i Krasniqit:

Në zyrat e Grupit parlamentar të PDK-së, sot takova ambasadorin e SHBA-së, Jeffrey Hovenier, me të cilin diskutuam për zhvillimet e fundit politike në vend.

Ambasadorin Hovenier e njoftova me qëndrimet e PDK-së rreth këtyre zhvillimeve dhe me arsyet e kërkesës tonë për zgjedhje të parakohshme. Ne besojmë se vendi është në stagnim të plotë dhe ata që po e pësojnë më së shumti janë qytetarët tanë.