Zona Industriale po merr kahën e duhur

  • 12.11.2018
Zona Industriale po merr kahën e duhur

Në këtë Zonë tani janë  mbi 50 biznese që zhvillojnë veprimtaritë e tyre.  Suhareka është e interesuar që kompanitë të investojnë në prodhimtari, pasi komuna u ofron ambientë të përshtatshëm  për këtë qëllim. Kompanitë prodhuese janë të liruara për tri vitet e para nga taksa komunale, por edhe pas kësaj nuk ka ndonjë taksë të lartë sa i përket bizneseve prodhuese.

Së fundmi ka filluar ndërtimi i infrastrukturës rrugore, kanalizimit, ndriqimit publik dhe rrugës unazore që lidhet me autostradën në Zonën Industriale Suharekë, investim ky nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë.


Unaza nga Zona Industriale paralel me Autostradën e cila do të shkojë deri tek rruga regjionale Suharekë-Rahovec.

Veprimtaritë që janë të vendosura në zonën industriale janë: Përpunimi i produkteve ushqimore, Përpunimi i prodhimeve nga tekstili dhe lëkura, përpunimi i elementeve nga materiali i aluminit, plastikes dhe drurit, Përpunimi nga qelqi, guri, mermerin dhe hekuri elemente nga betoni, përpunimi i elementeve/teknikes nga elektrikë dhe elektroteknika, etj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë