Zona Industriale në Shirokë pritet të emërtohet me emrin “Bajram Bytyçi”

  • 07.07.2021
Zona Industriale në Shirokë pritet të emërtohet me emrin “Bajram Bytyçi”

Komuna e Suharekës ka publikuar një projekt-vendim që zona ekonomike-parku industrial nё Shirokë të emërtohet me emrin “Bajram BYTYÇI”.

Ky projekt-vendim ende nuk ka kaluar në Komisionin për Politikë dhe Financa të Komunës së Suharekës.

Nëse ky projekt-vendim kalon në mbledhjen e KPF-së, atëherë i njëjti në seancën e radhës të asamblesë komunale hudhet në rend të ditës.


Seanca e radhës e asamblesë komunale pritet të mbahet më 14 korrik të këtij viti, me fillim nga ora 10:00.

“Për zbatimin këtij vendimi kujdeset, Kryetari i Komunës, përkatësisht Drejtoria për ekonomi, financa dhe buxhet në Suharekë, që në hyrje të zonës ekonomike-parkut industriale nё Shirokë të vendos mbishkrimin e emertuesit”, thuhet në nenin 2 të këtij projekt vendimi.

Në nenin 3 të këtij projekt vendimi thuhet se: “Pas miratimit nga ana e Kuvendit tё Komunës në Suharekë, kjo Rregullore hyn në fuqi 15, ditë pas dërgimit në autoritetin mbikëqyrës, në kuptim të nenit 81, të Ligjit mbi vetëqeverisjen lokale, Nr.03/L-040, “Gazeta zyrtare e Republikës sё Kosovës, Nr-28/2008”, nenit 8, lidhur me nenin 9, tё Rregullores, Nr-10/2019, për procedurat e hartimit dhe publikimin e akteve tё Komunave dhe pas shpalljes publike në tabelën e shpalljeve ose web-faqen zyrtare të Komunës”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë