Zjarret në Suharekë, policia thotë se u dogjën rreth 10 hektarë pyll

  • 18.08.2021
Zjarret në Suharekë, policia thotë se u dogjën rreth 10 hektarë pyll

Shtatë vatra të zjarrit janë raportuar që kanë ndodhur dje në Komunën e Suharekës, ku sipas të dhënave të deritanishme bëhet e ditur se dëme janë shkaktuar në bagëti, pyje dhe kultura bujqësore.

Sipas Policisë së Kosovës të martën janë raportuar dy raste të incidenteve të zjarrit, një në Suharekë dhe Sopijë-Bukosh.

Në rastin e incidentit të zjarrit në Suharekë ankuesi mashkull ka raportuar se i janë përfshirë nga zjarri rreth 10 hektarë pyll.


Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet policor dhe zjarrfikësit, të cilët kanë arritur të lokalizojnë zjarrin.

“Ankuesi mashkull kosovare ka raportuar se i janë përfshirë nga zjarri 10 hektarë pyll. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet policore dhe zjarrfikësit të cilët kanë lokalizuar zjarrin”, bën të ditur Policia e Kosovës.

Ndërsa në incidentin e zjarrit në Sopijë-Bukosh, bëhet e ditur se në rrethana ende të panjohura është përfshirë nga zjarri një sipërfaqe e konsiderueshme djerrina, hamullore si dhe vreshta.

Incidenti i zjarrit mes këtyre dy fshatrave raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 15:26.

Pasi që janë informuar për rastin njësitet policore dhe zjarrfikësit kanë dalur në vendin e ngjarjes, ku edhe kanë arritur ta shuajnë zjarrin.

“Në rrethana të panjohura është  përfshirë nga zjarri një sipërfaqe e konsiderueshme djerrina, hamullore dhe vreshta. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësitet policore dhe zjarrfikësit të cilët kanë shuar zjarrin”, bënë të ditur PK.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë