Zjarret e shumta në Suharekë, drejtori Shabani bënë thirrje për kujdes pasiqë po dëmtohet pamëshirshëm natyra

Zjarrfikësit e qytetit javëve të fundit janë duke u përballur me zjarre të shumta në territorin e Komunës së Suharekës.

Zjarret e shumta në Suharekë, drejtori Shabani bënë thirrje për kujdes pasiqë po dëmtohet pamëshirshëm natyra

Falë punës së palodhshme të zjarrfikësve, zjarret po lokalizohen në kohë pothuajse rekorde.

Gjatë ditës së sotme ka pasur zjarre në fshatrat Mushtisht, Dobërdelan, Gjinoc dhe Samadrexhë.


Drejtori i Shërbimeve Publike, Mjedis dhe Emergjencë në Komunën e Suharekës, Enver Shabani ka theksuar se zjarrfikësit sot ishin në krye të detyrës duke mos munguar as ndihma e qytetarëve.

Po ashtu, drejtori Shabani ka bërë thirrje në drejtim të qytetarëve që të kenë kujdes dhe të mos shkaktojnë zjarre, ngase e dëmtoni pamëshirshëm natyrën.

Postimi i plotë i drejtorit Enver Shabani:

Në Mushtisht, Dobërdelan, Mohlan, Gjinoc dhe Samadraxhe ka pasur zjarre.

Zjarrëfikësit sot ishin në krye të detyrës duke mos munguar as ndihma e qytetarëve.

Ju lutem keni kujdes dhe mos shkaktoni zjarre, ngase e dëmtoni pamëshirshëm natyrën.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë