Zjarret, dy bagëti të ngordhura dhe hektar me rrush të djegura në Suharekë

  • 17.08.2021
Zjarret, dy bagëti të ngordhura dhe hektar me rrush të djegura në Suharekë

Vatrat e zjarrit që shpërthyen sot pas dite në fushat e disa fshatrave ( Dragaqinë, Sopij, Bukoshë, Savrovë dhe ne Biraqë) kanë shkaktuar dëme në vreshtari ku janë dëmtuar disa hektar me rrush dhe dy bagëti kanë ngordhur.

Kështu ka bërë të ditur drejtori i shërbimeve publike dhe emergjencave në Komunën e Suharekës, Enver Shabani.

Ai i ka lutur qytetarët për kujdes në parandalimin e zjarreve dhe nëse shohin zjarre të marrin pjesë në fikjen e tyre dhe të lajmërojnë zjarrfikësit në nr 112 pa pagesë.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë