Zjarr në Shirokë, komandanti i Policisë thotë se ka dëme të konsiderueshme

Zjarr në Shirokë, komandanti i Policisë thotë se ka dëme të konsiderueshme

Sot rreth orës 15:40 në fshatin Shirokë te një objekt biznesi privat është raportuar se është përfshirë nga zjarri.

Rastin për SuharekaOnline e ka konfirmuar komandanti i stacionit të Policisë së Kosovës në Suharekës, Afrim Sylaj.

“Po është raportuar për një zjarr te një objekt biznesi privat në Shirokë dhe policia ka dalë në vendin e ngjarjes ku në bazë të gjendjes në terren shihet se dëmi është i konsiderueshëm. Është djegur një vinç dhe material ndërtimor izolues(stiropor)” ka thënë Sylaj.


Ndërsa sa i përket shkakut të zjarrit Sylaj është shprehur se ende mbetet në fazën e hetimeve dhe se në ditët në vijim do të bëhet e ditur.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë