Zgjidhet kryetari i Qendrës së LVV në Suharekë

  • 26.09.2022
Zgjidhet kryetari i Qendrës së LVV në Suharekë

Gjatë ditës së djeshme janë mbajtur zgjedhjet e brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje në degën e Suharekës.

Lëvizja VETËVENDOSJE! – Qendra Therandë ka përfunduar suksesshëm procesin e brendshëm zgjedhor.

LVV ka falenderuar të gjithë anëtarët dhe aktivistët për angazhimin e tyre dhe pjesëmarrjen e tyre në zgjedhjet e brendshme të organizatës.


Në njoftim thuhet se ka qenë një proces demokratik, transparent dhe gjithpërfshirës.

Pas përfundimit të procesit zgjedhor janë bërë të ditur edhe emrat e kryetarit të qendrës, kryetares së forumit të Gruas së VV-së dhe kryetares së forumit Rinor.

Kryetar i qendrës së LVV-së në Suharekë është zgjedhur, Jetmir Durmishi, kryetare e GVV në qendër është zgjedhur, Vlora Bytyqi dhe kryetare e RVV në qendër është zgjedhur, Rinesa Priku.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë