Zgjedhet drejtori i ri i Shkollës Fillore në Nëpërbisht të Suharekës

  • 29.09.2022
Zgjedhet drejtori i ri i Shkollës Fillore në Nëpërbisht të Suharekës

Më 26 korrik të këtij viti, Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Suharekë kishte rishpallur konkursin për drejtor shkolle në fshatin Nëpërbisht.

Ndërkaq, DKA-Suharekës ka njoftuar se komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës për drejtor shkolle, i emëruar sipas vendimit të Kuvendit të Komunës 01 nr-016-12157, të datës 28.02.2022 në bazë të kushteve dhe kritereve të përcaktuara sipas konkursit të rishpallur 05 nr.771 të datës 26.07.2022 pas përfundimit të intervistimit me gojë ka publikuar rezultatet përfundimtare.

Duke u bazuar në rezultatet përfundimtare të testit me shkrim dhe intervistës me gojë mbajtur për pozitën: Drejtor/e të Shkollës Fillore të Mesme të Ulët (SHFMU) “Rilindja” në Nëpërbisht pranohet Maliq Hoti.


Nga DKA-ja kanë informuar se kandidatët e pakënaqur kanë të drejtë ankese në Komisionin për ankesa dhe parashtresa në Komunën e Suharekës, në afat prej 8 ditësh nga dita e publikimit të këtij njoftimi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë