Zëvendës Kryeministrja Balaj dhe Ministri Krasniqi vizituan sot Suharekën

Zëvendës Kryeministrja Balaj dhe Ministri Krasniqi vizituan sot Suharekën

Ministri i Tregtisë dhe Indrustrisë, Vesel Krasniqi i shoqëruar nga zv.Kryeministrja, Albulena Balaj, kanë vizituar sot punimet në unazën e majtë në zonën industriale në Shirokë.

Gjatë kësaj vizite në fjalën e tij kryetari Komunës i Suharekës, Bali Muharremaj, tha se ky është një projekt shumë i rëndësishëm për të gjithë qytetarët e komunës sepse shkarkohet qyteti.

Ndërsa, Albulena Balaj u shpreh që qëllimi i kësaj vizite është që të inspektohet dhe të shikohet nga afër puna në këtë projekt me vlerë 2.5 milion euro.


KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë