Votat e kandidatëve për kryetar të Suharekës në Studençan, Reshtan dhe Dobërdelan

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat pas numërimit të 100% të votave në Suharekë.

Votat e kandidatëve për kryetar të Suharekës në Studençan, Reshtan dhe Dobërdelan

Sipas këtij rezultati, Bali Muharremaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka fituar me 52,28% të votave apo 13 mijë e 837 vota, ndërkaq pas tij vije Ardian Shala i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) me 29,51% të votave apo 7 mijë e 810 vota.

Ndërkaq, Salih Zyba i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) renditet i treti me 9,42% të votave apo 2 mijë e 494 vota dhe i fundit renditet Murtez Zekolli i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) me 8,80% të votave apo 2 mijë e 328 vota.


Sipas këtij rezultati, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) me kandidatin Bali Muharremaj ka fituar Suharekën në raund të parë, pa balotazh.

Por, si u votuan kandidatët për kryetar të Suharekës në fshatin Studençan, Reshtan dhe Dobërdelan?

SuharekaOnline ka mbledhur rezultatet në qendrat e votimit në këto fshatra, në Studençan në 2417A/01R, 2417A/02R, 2417A/03R, 2417A/04R dhe 2417A/05D, në Reshtan në 2415A/01R dhe 2415A/02D, dhe në Dobërdelan në 2419A/01R dhe 2419A/02D.

Sipas rezultateve të këtyre pesë vendvotimeve në Studençan, Bali Muharremaj i AAK-së ka arritur të fitoj në këtë fshat me 771 vota, pas tij vije Ardian Shala i LDK-së me 351 vota, Murtez Zekolli i PDK-së me 134 vota dhe Salih Zyba i LVV-së me 112 vota.

Ndërsa, sipas rezultateve të këtyre dy vendvotimeve në Reshtan, Bali Muharremaj i AAK-së ka arritur të fitoj në këtë fshat me 295 vota, pas tij vije Ardian Shala i LDK-së me 165 vota, Salih Zyba i LVV-së me 68 vota dhe Murtez Zekolli i PDK-së me 39 vota.

Po ashtu, sipas rezultateve të këtyre dy vendvotimeve në Dobërdelan, Bali Muharremaj i AAK-së ka arritur të fitoj në këtë fshat me 288 vota, pas tij vije Ardian Shala i LDK-së me 187 vota, Murtez Zekolli i PDK-së me 64 vota dhe Salih Zyba i LVV-së me 37 vota.

StudençanBali MuharremajArdian ShalaSalih ZybaMurtez Zekolli
2417A/01R180 vota57 vota30 vota30 vota
2417A/02R186 vota71 vota22 vota34 vota
2417A/03R131 vota89 vota27 vota32 vota
2417A/04R135 vota94 vota13 vota18 vota
2417A/05D139 vota40 vota20 vota20 vota
TOTAL771 vota351 vota112 vota134 vota
ReshtanBali MuharremajArdian ShalaSalih ZybaMurtez Zekolli
2415A/01R174 vota55 vota29 vota16 vota
2415A/02D121 vota110 vota39 vota23 vota
TOTAL295 vota165 vota68 vota39 vota
DobërdelanBali MuharremajArdian ShalaSalih ZybaMurtez Zekolli
2419A/01R160 vota64 vota19 vota55 vota
2419A/02D128 vota123 vota18 vota9 vota
TOTAL288 vota187 vota37 vota64 vota
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës