Votat e kandidatëve për kryetar në qytetin e Suharekës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përditësuar të dhënat pas numërimit të 100% të votave në Suharekë.

Votat e kandidatëve për kryetar në qytetin e Suharekës

Sipas këtij rezultati, Bali Muharremaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka fituar me 52,28% të votave apo 13 mijë e 837 vota, ndërkaq pas tij vije Ardian Shala i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) me 29,51% të votave apo 7 mijë e 810 vota.

Ndërkaq, Salih Zyba i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) renditet i treti me 9,42% të votave apo 2 mijë e 494 vota dhe i fundit renditet Murtez Zekolli i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) me 8,80% të votave apo 2 mijë e 328 vota.


Sipas këtij rezultati, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) me kandidatin Bali Muharremaj ka fituar Suharekën në raund të parë, pa balotazh.

Por, si u votuan kandidatët për kryetar të Komunës së Suharekës brenda qytetit të Suharekës?

SuharekaOnline ka mbledhur rezultatet në qendrat e votimit në këtë qytet, në 2401A/01R, 2401A/02R, 2401A/03R, 2401A/04R, 2401A/05R, 2401A/06R, 2401A/07R, 2401A/08R, 2401A/09R, 2401A/10R dhe 2401A/11D.

Sipas rezultateve të këtyre 11 vendvotimeve në Suharekë, Bali Muharremaj i AAK-së ka arritur të fitoj në qytet me 28484 vota, pas tij vije Ardian Shala i LDK-së me 1317 vota, Salih Zyba i LVV-së me 434 vota dhe Murtez Zekolli i PDK-së me 208 vota.

SuharekëBali MuharremajArdian ShalaSalih ZybaMurtez Zekolli
2401A/01R1951684018
2401A/02R2431234115
2401A/03R2251572816
2401A/04R2801314516
2401A/05R241983927
2401A/06R2041084031
2401A/07R2261075014
2401A/08R323126396
2401A/09R1471103520
2401A/10R2401303313
2401A/11D160594432
TOTAL2484 vota1317 vota434 vota208 vota

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës