Vodhi stoli ari në një shtëpi në Suharekë, pas më shumë se një muaji arrestohet nga policia i dyshuari

  • 11.03.2023
Vodhi stoli ari në një shtëpi në Suharekë, pas më shumë se një muaji arrestohet nga policia i dyshuari

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth e pasiguri, një gjë e tillë nuk po ndodhë vetëm nhtëpitë pa përkujdesje, por edhe në ato të banuarat.

Një rast i vjedhjës është raportuar me datë 28 janar të këtij viti në Stacionin Policor në Suharekë, raporton SuharekaOnline.

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje me datë 10 mars 2023, ka arritur të identifikoj dhe arrestoj personin i cili dyshohet se ka kryer vjedhjen me datë 28 janar 2023, ku sipas deklaratës së ankuesit i dyshuari atë kohë kishte depertura brenda shtëpisë së tij me forcë, ku edhe ka arritur të vjedhë stoli ari, vlera e të cilave nuk është bërë e ditur.


Për rastin në fjalë Policia e Kosovës në Suharekë ka bërë të ditur se është njoftuar edhe prokurori i shtetit, ku është intervistuar i dyshuari dhe më pastaj është dërguar në mbajtje.

SuharekaOnline ju rikujton se rasti në fjalë ka ndodhur rreth orës 19:00 në Suharekë më saktë në rrugën “Xhelal Kuqi”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë