Vjedhje, dhunë në familje, person i zhdukur, aksidente – krejt çka ndodhi brenda dy jave në Suharekë

  • 20.10.2022
Vjedhje, dhunë në familje, person i zhdukur, aksidente – krejt çka ndodhi brenda dy jave në Suharekë

Është mbajtur në Komunën e Suharekës është mbajtur takimi i radhës i sigurisë lokale.

Derisa ka raportuar për gjendjen e sigurisë lokale në komunën tonë, zëvendës komandanti i stacionit policor në Suharekë, toger Bashkim Gashi, ka theksuar se brenda dy jave në komunën tonë kanë ndodhur raste si aksidente trafiku, vjedhje, lëndim aksidental, kanosje, etj.

Gashi ka bërë të ditur se gjatë dy javëve në Komunën e Suharekës kanë ndodhur: 11 aksidente në trafik, 3 lëndime trupore, 1 lëndim aksidental, 2 kanosje, 4 dëmtim prone, 1 shpërdorim i pasurisë së huaj, 5 vjedhje.


Po ashtu, ai ka shtuar se brenda dy jave ka ndodhur: 1 shtytje inç i paautorizuar, 3 raste dhunë familjare, 1 mashtrim dhe 1 rast person i zhdukur.

Ndërsa gjatë 2 jave janë shqiptuar 618 tiketa për kundervajtje dhe 16 urdhëresa të realizuara.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë