Vjedhje, aksidente, tentim vetvrasje, posedim i narkotikëve – krejt çka ndodhi brenda dy jave në Suharekë

Në takimin për koordinim lokal të sigurisë të cilin e kryesoi nënkryetarja e Komunës, Mihrije Suka, u fol për aktivitetet që janë zhvilluar gjatë dy javëve të kaluara.

Vjedhje, aksidente, tentim vetvrasje, posedim i narkotikëve – krejt çka ndodhi brenda dy jave në Suharekë

Por me theks të veçant u fol për aktivitetin Fushata “16 ditë aktivizëm kundër dhunës ndaj grave”, si dhe për përfitimin e grantit prej  469.593,00 euro për Mjedis të pastër.

Ndërsa për gjendjën e sigurisë ka fol komandanti i Stacionit policor në Suharekë kapiten, Afrim Sylaj, I cili para se të jepte rastet që kanë ndodhur ka bërë të ditur se Komuna e Suharekës (e para në tërë vendin) ka Planin operativ për ndëshkimin e të gjithë atyre që gjuajnë mbeturina duke filluar nga cigarja deri te mbeturinat e ngurta.


Më pas Sylaj, ka thënë se gjatë dy javëve kanë ndodhur:14 aksidente në trafik, 2 kanosje, 7 vjedhje, 2 dhunë në familje, 1 mbajtje në kontroll i pautorizuar i armës, 1 dëmtim prone, 1 mjet i pashpërthyer, 3 lëndime trupore, 1 gjetje e municionit, 1 deklarim i rremë, 1 tentim vetëvrasje dhe 2 raste të posedimit të paauturizuar të narkotikëve.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës