Vjedhje, aksidente, sulm fizik – krejt çka ndodhi brenda dy jave në Suharekë

  • 07.09.2022
Vjedhje, aksidente, sulm fizik – krejt çka ndodhi brenda dy jave në Suharekë

Gjatë ditës së sotme është mbajtur në Komunën e Suharekës është mbajtur takimi i radhës i sigurisë lokale.

Derisa kanë raportuar për gjendjen e sigurisë lokale në komunën tonë, nga Policia e Kosovës kanë theksuar se kanë ndodhur raste si aksidente trafiku, vjedhje, kanosje, etj.

Nga policia kanë bërë të ditur se gjatë dy javëve në Komunën e Suharekës kanë ndodhur: 15 aksidente trafiku, 442 tiketa trafiku, 2 gjoba për kërkim lëmoshe e 6 kanosje.


Po ashtu, përfaqësuesi i Policisë së Kosovës kanë shtuar se brenda dy jave ka ndodhur një rast i sulmit fizik si dhe dy vjedhje të rënda.


Nga OSBE, është raportuar se kanë marrë pjesë në takim për dorëzimin e projekt-buxhetit nga ekzekutivi në legjislativ për vitin 2023.

Ndërsa nga LMT-KFOR, u raportua se janë duke punuar me aktivitetet e tyre të përditshme dhe kanë informuar se nga tani kanë kaluar në Rahovec, duke i mbuluar të dy komunat, atë të Suharekës dhe Rahovecit, nga atje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë