Vihet gurthemeli i Qendrës Rekreative për persona me nevoja të veçanta

  • 03.12.2022
Vihet gurthemeli i Qendrës Rekreative për persona me nevoja të veçanta

Në ditën ndërkombëtare të personave me nevoja të veçanta, “Valon Vataj Foundation” do të vendos gurthemelin e Qendrës Rekreative për persona me Sindromën Down dhe Autizëm në qytetin e Suharekës.

Sot gjatë ditës së shtunë, në ditën ndërkombëtare të personave me nevoja të veçanta “Valon Vataj Foundation” ka vendosur guthemelin e Qendrës Rekreative për personat me Sindromën Down dhe Autizëm në qytetin e Suharekës.

Në vendosjen e gurthemelit të kësaj qendre kanë marr pjesë Kryetari i Komunës së Suharekës Bali Muharremaj dhe zyrtarë të tjerë komunal.


“Fillimi i punimeve për Qendrën Rekreative për persona me Sindromën DOWN dhe Autizëm nga “Fondacioni Valon Vataj”…

Faleminderit” ka shkruar Muharremaj në faqen e tij facebook.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë