[VIDEO] Tre muaj nga fillimi i punimeve në “Sheshin e Qytetit”, kjo është gjendja e tij!

[VIDEO] Tre muaj nga fillimi i punimeve në “Sheshin e Qytetit”, kjo është gjendja e tij!

Më 6 nëntor 2019 Komuna e Suharekës kishte filluar punimet në “Sheshin e Qytetit”, punime të cilat ishin përcjellur me shumë akuza dhe pakënaqësi si nga ana e qytetarëve ashtu edhe nga ana e partive opozitare.

Madje LDK dega në Suharekë kishte inicuar mbledhjen e nënshkrimeve për mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme të asamblesë komunale e cila përveq akuzave ndaj qeverisjes aktuale kishte mbyllur punimet me shumë paqartësi.

I zëshëm dhe insistues në pyetjen e tij ka qenë kryetari i degës së LDK-së në Suharekë, Ardian Shala drejtuar kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj lidhur me atë se sheshi a do të jetë i hapur apo i mbyllur për qarkullim të automjeteve.


Megjithë insistimin për një përgjigje të shkurt, këtë nuk e kishte marr nga Muharremaj i cili kishte thënë se fillimisht duhet të përfundojnë punimet dhe pastaj mbetet të shihet.

Gjatë ditëve të festave të fundvitit rritja e fluksit të pjesmarrësve të komunikacionit kishte rritur edhe pakënaqësitë e qytetarëve, si pasojë e kolonave që ishin krijuar, shkruan SuharekaOnline.

Që nga 6 nëntori i vitit të kaluar e deri më sot 7 shkurt 2020 kanë kaluar gjithsej 64 ditë pune duke përjashtuar ditët e festave zyrtare (28 nëntor, 25 dhjetor, 1 janar, 2 janar dhe 7 janar).

Se sa është punuar në ndërtimin e “Sheshit të Qytetit” mund të shihet edhe në videon:

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës