Vetëm në mars të 2021’s, mbi 4,600 punëkërkues në Suharekë

Vetëm në mars të 2021’s, mbi 4,600 punëkërkues në Suharekë

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar Buletinin tremujor për TM1 të vitit 2021, ku ndër tjerash bëhet i ditur numri i punëkërkuesve nëpër komunat e Kosovës.

ASK-ja ka njoftuar se informacionet statistikore, që janë paraqitur në Buletinin tremujor (TM1 2021), janë përgatitur në bazë të eksperiencës, bashkëpunimit me shfrytëzuesit dhe gatishmërisë së departamenteve të ASK-së, për t’iu përgjigjur në kohë dhe me cilësi kërkesave të përdoruesve.

Bazuar në të dhënat e Agjencionit të Statistikave së Kosovës në Komunën e Suharekës gjatë tremujorit të parë të vitit 2021 (janar, shkurt dhe mars) numri i personave që kanë kërkuar punë ka qenë mbi 4 mijë, shkruan SuharekaOnline.


Muaji/VitiFemraMeshkujTOTAL
Janar, 20211.9362.3724.308
Shkurt, 20211.9972.4024.399
Mars, 20212.1252.4774.602
Numri i punëkërkuesve në tre muajt e parë të 2021

Ndërsa, lidhur me numrin e punëkërkuesve në Komunën e Suharekës, SuharekaOnline ka siguruar të dhëna për periudhën e njëjtë kohore të vitit 2020 ku kishin qenë rreth 4.738 punëkërkues, numër ky më i madh se ky që është regjistruar në këtë vit.

Muaji/VitiFemraMeshkujTOTAL
Janar2.2932.3044.597
Shkurt2.3662.3394.705
Mars2.3852.3534.738
Numri i punëkërkuesve në tre muajt e parë të vitit 2020
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë