Vendosja e flamujve, fillojnë punimet në rrethrrotullimin e Qyetit të Suharekës

  • 30.11.2022
Vendosja e flamujve, fillojnë punimet në rrethrrotullimin e Qyetit të Suharekës

Ditë më parë janë vendosuj flamuj në dy rrethrrotullime në Komunës së Suharekës, njëri në rrethrrotullimin Shirokë-Suharekë dhe njëri Reshtan-Suharekë.

Gjatë ditës së mërkurë kanë filluar punimet për vendosjen e flamurit në rrethrrotullimin e tretë në Suharekë i cili ndodhet në hyrje të Suharekës dhe mundëson kuqjen për në qytet, raporton SuharekaOnline.

Ky projekt i cili pritet të përfundoj me 17 shkurt, 2023 është donacion nga “Euroing” dhe arrinë vlerëm prej 50 mijë euro.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë