Vajzat nga Suhareka të suksesshme edhe në Kampionatin e Notit në Kosovë

  • 14.09.2022
Vajzat nga Suhareka të suksesshme edhe në  Kampionatin e Notit në Kosovë

Vajzat dhe djemtë nga Komuna e Suharekës po na bëjnë krenar me sukseset e tyre në shumë sporte.

Sukseset kishin filluar nga sporti i futbollit, basketbollit, volejbollit e tani edhe në not.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka thënë se Era dhe Rea po na nderojnë me sukseset e tyre në Kampionatin e Notit në Kosovë.


Era Gashi – dy medalje (medalje e artë) dhe një vend i dytë (medalje e argjendë).

Rea Gashi – 3 vende të dyta (medalje të argjendë) dhe një vend i tretë (medalje e bronztë).

Në këtë vit qyteti jonë ndryshe ka marrë emrin e qytetit të kampionëve, pasi që FC Ballkani është shpallur kampion i Superligës në Kosovë, Golden Eagle Ylli në Superligën e basketbollit u shpall për herë të dytë kampion, po ashtu kampione në volejboll në garat republikane, ku vajzat nga ShMU “Dituria” – Samadrexhë, zuri vendin e parë duke u shpallur Kampion Republikan.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë