U mbajt sesioni i Dytë informues për ftesën e tretë për aplikime për mbështetjen e fermerëve të vegjël

Projekti Iniciativa për Fermerët e Vegjël të Suharekës, financuar nga Agjencioni Austriak për Zhvillim dhe implementuar nga Fondacioni Fondi për Zhvillim Lokal më datë 07 Dhjetor 2018 ka organizuar sesionin e Dyte informues per ftesen e trete per aplikime per mbështetjen e fermerëve të vegjël me theks të veqantë gratë fermere, të rinjët, grupet e cenuara shoqatat e fermerëve dhe integruesit me qëllim përmirësimin, rritjen dhe përpunimin e produkteve bujqësore.

U mbajt sesioni i Dytë informues për ftesën e tretë për aplikime për mbështetjen e fermerëve të vegjël

Ky sesion u mbajt ne sallën e Asamblesë Komunale Suharekë në të cilën morën pjese: Nenkryetarja e Komunes se Suharekes, perfaqesuesit e Fondacionit Fondi per Zhvillim Lokal dhe fermere nga Komuna e Suharekes. Me kete LDF edhe njehere ka sqaruar ne detaje kriteret per aplikim dhe format e aplikimit per kete ftese per financime.

Të gjithë fermerët e vegjël të interesuar në pajtim me target grupet e kësaj ftese kanë kohë deri me 21 Dhjetor 2018 që të dorëzojnë aplikacionet pranë zyreve të LDF-së në objektin e Qendra e Biznesit, Komuna Suhareke.


KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës