U emërua kryetar i PDK-Suharekë, kjo është pasuria e Dardan Berishës

  • 15.11.2022
U emërua kryetar i PDK-Suharekë, kjo është pasuria e Dardan Berishës

Partia Demokratike dega në Suharekë ditë më parë ka emëruar kryetarin e saj të ri, Dardan Berisha.

Berisha aktivitetin e tij në politikë e ka filluar si kryetar i rinisë në nëndegën e Gjinocit, kryetar i rinisë në degë, dy mandate asambleistë dhe shef i grupit të asambleistëve, anëtar i kryesisë dhe sekretar organizativ i degës, ka bërë që të marrë besimin e shumicës për ta udhëhequr degën e PDK-së në Suharekë.

Në pajtim me Ligjin për Deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e pasurisë, dhe deklarimin, prejardhjen dhe kontrollin e dhuratave, Agjencia kundër Korrupsionit publikon regjistrat e deklarimit të pasurisë për zyrtarët e lartë publik.


Kështu në bazë të publikimit të pasurisë në deklarimin e tij në muajin e tretë të vitit 2021, Dardan Berisha kishte deklaruar një shtëpi banimi 30,000 euro, truall 150,000 euro, tokë pune 2,000,000 euro.

Poashtu, Berisha ka deklaruar edhe një veturë të cilën e ka blerë dhe kap vlerën prej 6,000 euro, shkruan SuharekaOnline.

Dardan Berisha, kryetar i PDK-Suharekë, në vitin 2021 ka deklaruar 5,000 euro para të gatshme të mbajtura në institucione financiare, ndërsa sa i përket të hyrave vjetore ai ka deklaruar pagën e mësimdhënësit në vlerë prej 447.00 euro dhe 192.00 euro nga Komuna.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë