Testi i Maturës në Suharekë, asnjë rast i kopjimit dhe përdorimit të telefonave

Më 18 qershor ka përfunduar me sukses Provimi i Maturës 2022, të cilit iu nënshtruan rreth 22 mijë maturantë, 643 prej tyre nga Komuna e Suharekës.

Testi i Maturës në Suharekë, asnjë rast i kopjimit dhe përdorimit të telefonave

Nga MASHTI kanë njoftuar se Provimi i Maturës këtë vit është organizuar në 171 Qendra të Testimit, ndërsa të angazhuar për mbarëvajtje të procesit ishin të angazhuar rreth 1600 administrues.

Ndër të tjera, Komisioni Shtetëror i Maturës ka bërë të ditur se, sipas raporteve të administratorëve në disa Qendra ka pasur largim të nxënësve nga provimi për shkak të përdorimit të telefonave, pra mbi 100 nxënës.


E lidhur me ndonjë parregullsi të tilla, si ajo e kopjimit apo përdorimit të telefonave, për SuharekaOnline ka folur drejtori i Arsimit në Komunën e Suharekës, Remzi Bajselmani.

Bajselmani ka thënë se në komunën tonë në Provimin e Maturës nuk ka pasur asnjë rast të tillë dhe asnjë problem.

Ai ka shtuar se çdo gjë ka shkuar sipas planifikimit dhe se organizimi ka qenë shumë i mirë.

Gjithashtu, drejtori Bajselmani ka theksuar se vlenë të përmendet se nuk ka pasë asnjë rast të përdorimit të telefonave.

Drejtori i DKA-së në Suharekë ka bërë të ditur se publikimi i rezultateve të Provimit të Maturës pritet të dalin më 27 qershor.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë