Arrestohet një 23 vjeçar i dyshuar për tentim grabitje në Suharekë

Me datën 15 dhjetor 2021, rreth orës 16:00 ankueset f/sh/k, kanë raportuar rastin për tentim grabitje në stacionin policor ne Suharekë.

Arrestohet një 23 vjeçar i dyshuar për tentim grabitje në Suharekë

Deri sa ishin në venin e punës në lokalin afarist i cili gjendet nē rrugën Brigada 123 ne Suharekë rreth orës 14:35, aty është futur një person mashkull rreth 22 vjeç i cili fillimisht ishte i interesuar për një produkt për të blerë, më pas ai nga xhepi ka nxjerr një thikë, ku nën kërcimin e armesë se ftoftë (thikës) ka tentuar të kryejë veprën penale grabitje.

Viktimat të shqetësuara kanë bërtitur policia, policia, ku i dyshuari është larguar nga lokali pa arritur të merr diçka, po ashtu ne ketë rast viktimat nuk kanë pësuar lëndime.


Sektori i hetimeve të stacionit policor në Suharekë pas një pune operativo/taktike si dhe analizimit të video inçizimeve të kamerave kanë arritur që të identifikojnë dhe më pas të arrestojnë te dyshuarin V.B mashkull/Kosovar i lindur më 1998.

I dyshuari gjatë grabitjes thikën të cilën e ka përdorur e kishte fshehur ne lagjen ,,Fidanishte,, ne Suharekë, ku njësitet policore gjatë kontrollit e te dyshuarit te cilën e kishte lënë në podrum në cilësinë e provave materiale janë gjetur dhe sekuestruar:
• Një thikë,
• një oc sprej,
• një palë dorëza,
• një maska anti-covid dhe
• një palë pantallona

Sendet e sekuestruara i dyshuari i kishte në momentin e kryerjes së veprës penale të grabitjes ne Suharekë.

I dyshuari është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës ku në tërësi e ka pranuar veprën penale të grabitjes.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit i shqiptohet masa e ndalimit policor për 48 orë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës