Suharekë, thirrje publike për subvencionim të OJQ-ve dhe klubeve sportive

  • 13.05.2022
Suharekë, thirrje publike për subvencionim të OJQ-ve dhe klubeve sportive

Komuna e Suharekës përkatësisht Drejtoria e Kulturës, Rinisë, Sportit dhe Mërgatës bazuar në Rregulloren MF – NR – 04/2017 mbi kriteret, standardet dhe procedurat e financimit publike të OJQ-ve fton të gjitha Organizatat Jo-Qeveritare të regjistruara në Republikën e Kosovës si dhe individët që veprojnë brenda Komunës së Suharekës, programi i punës i të cilave është i fokusuar në fushat e Sportit, Rinisë, Kulturës që të aplikojnë për mbështetje financiare për projektet që kontribuojnë në kulturë, rini dhe sport.

Qëllimi i kësaj ftese publike është subvencionimi për klubet sportive, OJQ-të rinore e kulturore si dhe individët për zhvillimin e aktiviteteve nga fushëveprimtaria e tyre.


Shuma minimale dhe maksimale e mbështetjes financiare që mund të alokohet për çdo projekt në fushat e caktuar:
– Lot 1. Sporti: Vlera minimale 1,000 € dhe maksimale 25.000 €;
– Lot 2. Kultura: Vlera minimale 1,000 € dhe maksimale 10.000 €;
– Lot 3. Rinia: Vlera minimale 1,000 € dhe maksimale 4.000 €;
– Lot 4. Individ: Vlera minimale 200 € dhe maksimale 1,000 €.

Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha detajet lidhur me këtë thirrje.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë