Suharekë, të premtën betohen asambleistët e rinjë dhe kryetari i Komunës

  • 24.11.2021
Suharekë, të premtën betohen asambleistët e rinjë dhe kryetari i Komunës

Si rrjedhojë e kësaj, kryetari i rizgjedhur i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, sipas mandatit ligjor që është i përcaktuar me Ligjin Nr.03/L-040 për vetëqeverisje lokale, konkretisht në mbështetje të nenin 42, paragrafi 2, ka vendosur që për daten 26.11.2021, duke filluar nga ora 10:00, ta thërret mbledhjen inaguruese të Kuvendit te Komunës së Suharekës.

Në këtë mbledhje do të bëhet zgjedhja e Kryesuesit të Kuvendit të Komunës së Suharekëss.


Mbledhja mbahet në sallnë e Kuvendit të Komunës së Suharekës, e cila gjendet te parku i qytetit.

Me këtë rast do të asambleistët e rinjë do të bëjnë betimin dhe do të nënshkruajnë deklaratën solemne për marrjen e detyrës së anëtarit/ës të Kuvendit të Komunës së Suharekës.

Gjithashtu, në njoftim bëhet e ditur se para tyre do ta bëjë betimin dhe do të nënshkruajnë deklaratën solemne për vazhdimin e detyrës së Kryetarit të Komunës së Suharekës.

Partitë politike në Komunën e Suharekës në bazë të ulëseve do të kenë këtë renditje: AAK 12, LDK 9, PDK 4, LVV 4, Iniciativa e Therandës 1 dhe Nisma 1.

Më poshtë mund të gjeni rendin e ditës dhe ftesën.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë