Suharekë, shpërblimi “Emblema e artë” dhe mirënjohja “13 Qershori” i ndahet këtyre personave

Në bazë të nenit 12, paragrafi 2 të Ligjit, Nr-03/L-040, për Vetëqeverisjen Lokale, “Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës Nr-28/2008”, nenit 11, 15 dhe 29, pika 2, të Statutit të Komunës së Suharekës, 01-Nr-8336, të datës 04.11.2008, konform, Vendimeve të Kuvendit Komunal në Suharekë të miratuar në vitin 2003, për ndarjen e shpërbilimit “Emblema e artë” dhe mirënjohjen “13 Qershori”, Kuvendi i Komunës së Suharekës në mbledhjen e parafundit të mbajtur më 30 maj, ka miratuar vendimin për miratim të propozimeve të komisionit për dhënien e këtyre shpërbilmeve.

Suharekë, shpërblimi “Emblema e artë” dhe mirënjohja “13 Qershori” i ndahet këtyre personave

Sipas miratimit të këtij vendimi, shpërblimi “Emblema e artë” i ndahet, Bislim Zyrapi nga fshati Studençan Komuna e Suharekës.

Ndërkaq, mirënjohja “13 Qershori” i ndahet këtyre të nominuarëve: 1. Avdullah Melit Morina nga fshati Samadrexhë, (postmortum), 2. Enver Malush Zeqaj nga fshati Samadrexhë, (postmortum), 3. Shefki Muqa nga Suhareka (postmortum), 4. Afrim Dergut Sylaj nga fshati Sllapuzhan dhe 5. Qazim N. Musaj nga fshati Samadrexhë.


Pas miratimit nga ana e Kuvendit të Komunës së Suharekës, ky vendim hyn në fuqi 15 ditë pas dërgimit në autoritetin mbikëqyrës.

Vendim-per-Emblemen-e-Arte-dhe-13-Qershori

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë