Suharekë, shënon rënie numri i familjeve të dëshmorëve dhe invalidëve të luftës të cilët përfitojnë nga shteti

  • 31.01.2023
Suharekë, shënon rënie numri i familjeve të dëshmorëve dhe invalidëve të luftës të cilët përfitojnë nga shteti

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) publikon Statistikat e Mirëqenies Sociale për muajin dhjetor 2022.

Ky publikim ndër tjerash ofron të dhëna për numrin e përfituesve nga skema e pensioneve për familjet e dëshmorëve dhe invalidëve të luftës, raporton SuharekaOnline.

Sipas rezultateve të dala nga ky publikim rezulton se gjatë muajit dhjetor 2022, në Kosovë janë regjistruar 13.067 familje të cilat kanë përfituar nga skema e pensioneve për familjet e dëshmorëve dhe invalidëve të luftës.


uajiNr.i familjeve që kanë përfituar nga skema e pensioneve për familjet e dëshmorëve dhe invalidëve të luftës në tërë Kosovën
Janar, 202213.275
Shkurt, 202213.250
Mars, 202213.239
Prill, 202213.225
Maj, 202213.213
Qershor, 202213.190
Korrik, 202213.170
Gusht, 202213.152
Shtator, 202213.148
Tetor, 202213.036
Nëntor, 202213.074
Dhjetor, 202213.067

Duke u bazuar në të dhënat e ASK-së rezulton se në Komunën e Suharekës përfitues nga kjo skemë për muajin dhjetor, 2022 janë regjistruar 546 familje, numër ky i njejtë me atë të muajit nëntor të po të njejtit vit.

Në janar të vitit 2022, në Komunën e Suharekës ishin regjistruar 561 familje të cilat kanë përfituar nga skema e pensioneve për familjet e dëshmorëve dhe invalidëve të luftës, numër ky i cili nga muaji në muaj ka shënuar rënie.

MuajiNr.i familjeve që kanë përfituar nga skema e pensioneve për familjet e dëshmorëve dhe invalidëve të luftës në Komunën e Suharekës
Janar, 2022561
Shkurt, 2022559
Mars, 2022557
Prill, 2022557
Maj, 2022557
Qershor, 2022555
Korrik, 2022553
Gusht, 2022553
Shtator, 2022550
Tetor, 2022542
Nëntor, 2022546
Dhjetor, 2022546
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë