Suharekë, rifunksionalizohet zyra mobile e Agjencisë për Ndihmë Juridike Falas

  • 24.10.2022
Suharekë, rifunksionalizohet zyra mobile e Agjencisë për Ndihmë Juridike Falas

Tashmë në Komunën e Suharekës është rifunksionalizuar zyra mobile e Agjencisë për Ndihmë Juridike Falas.

Këtë për SuharekaOnline e ka bërë të ditur Zyrtari Ligjor i kësaj Agjencie, Mihat Sylejmani.

Ai tha se zyra mobile e Agjencisë për Ndihmë Juridike Falas në Suharekë, gjendet në objektin e Qendrës për Punë Sociale, zyra nr.7.


Po ashtu, Sylejmani ka shtuar se qytetarët që kanë nevojë për ndihmë juridike dhe nuk kanë mundësi financiare dhe nëse i plotësoni kriteret e kërkuara ligjore ky Agjencia do të ju ofrojë ndihmë juridike në lëmin Civile, Penale, Administrative dhe Kundërvajtëse.

Për informata dhe shërbime mund të drejtoheni qdo të Hënë, të Martë dhe të Mërkurë në objektin e QPS-Suharekë apo nëpërmjet numrit kontaktues 046 -203 – 058.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar qytetar të komunës së Suharekës ju njoftojmë së është bërë rifunksionalizimi I zyrës moblie të Agjencis për Ndihmë Juridike Falas në Suharekë e cila gjendet në objektin e Qendrës për Punë Sociale, zyra nr.7. Nëse keni nevojë për ndihmë juridike dhe nuk keni mundësi financiare dhe nëse I plotësoni kriteret e kërkuara ligjore ky Agjencion do të ju ofrojë ndihmë juridike në lëmin Civile, Penale, Administrative dhe Kundërvajtëse.

Për informata dhe shërbime mund të drejtoheni qdo të Hënë, të Martë dhe të Mërkurë në objektin e QPS-Suharekë apo nëpërmjet numrit kontaktues 046 -203 – 058.

Me respekt!
Mihat Sylejmani – Zyrtar Ligjor
Agjencia për Ndihmë Juridike Falas

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë