Suharekë, publikohet planifikimi i aktiviteteve në kuadër të fushatës “16 Ditë Aktivizëm kundër dhunës në baza gjinore”

  • 29.11.2022
Suharekë, publikohet planifikimi i aktiviteteve në kuadër të fushatës “16 Ditë Aktivizëm kundër dhunës në baza gjinore”

Komuna e Suharekës ditë më parë ka filluar aktivitetet në kuadër të fushatës “16 Ditë Aktivizëm kundër dhunës në baza gjinore”.

Në këto takime është bërë e ditur se kanë marrë pjesë Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, nënkryetarja, Mihrije Suka, drejtoresha e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në Suharekë, Besa Kuqi, zyrtar policor e zyrtar të tjerë komunal.

Ndërsa, gjatë ditës së martë Komuna e Suharekës ka njoftuar për planifikimin e aktiviteteve në kuadër të kësaj fushate e cila ka filluar nga 24 nëntori dhe pritet të zgjatë deri më 10 dhjetor të këtij viti, raporton SuharekaOnline.


Sipas planifikimit që ka publikuar komuna bëhet e ditur se takimi radhës i cili është i organizuar nga Policia e Kosovës në Suharekë do të mbahet 01 dhjetor 2022 dhe fillon nga ora 10:00.

Tema e këtij takimi i cili do të mbahet në SHMP “Avdyl Rama” në Shirokë do të jetë “Dhuna në bazë gjinore”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë