Suharekë, projekt buxheti për vitin 2023, komuna mban dëgjime publike me qytetarë në qytet dhe disa fshatra

  • 10.08.2022
Suharekë, projekt buxheti për vitin 2023, komuna mban dëgjime publike me qytetarë në qytet dhe disa fshatra

Drejtoria e Financave ka njoftuar qytetarët e Komunës së Suharekës, që në data të ndryshme do të mbahen dëgjimet buxhetore për projekt buxhetin e komunës për vitin 2023.

Këto dëgjime publike fillojnë nga fshati Bllacë dhe përfundojnë në qytetin e Suharekës.


Më 22 gusht në ora 18:00 në fshatin Bllacë në SHFMU “Ramë Bllaca” do të mbahet dëgjim publik për projekt buxhetin e komunës për vitin 2023.


Ndërkaq, ky dëgjim publik vazhdon më 23 gusht në ora 18:00 në SHFMU “Kongresi i Manastirit” në Studençan, më 24 gusht në ora 18:00 në SHFMU “Dituria” në Samadrexhë”, më 25 gusht nga ora 18:00 në SHFMU “Edit Durham” në Mushtisht dhe më 26 gusht te parku i qytetit në Suharekë me fillim prej orës 18:00.

Nga kjo drejtori kanë kërkuar nga qytetarët që të marrin pjesë në këto dëgjime për projekt buxhetin e komunës për vitin 2023, sepse është në interesin e tyre.

“Ky dokument do të jetë në konsultim publik nga: 22.08.2022 deri me datën: 28.08.2022, ndërsa Konsultimet Publike me qytetarë do të mbahen më: 22, 23, 24, 25, 26.08.2022, në lokalitet e lartëshënuara”, thuhet në njoftim.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë