Suharekë, përfundojnë vizitat mjekësore në shkolla, u kontrolluan mbi 2300 nxënës

  • 16.06.2022
Suharekë, përfundojnë vizitat mjekësore në shkolla, u kontrolluan mbi 2300 nxënës

Vizitave mjekësore në shkolla i janë nënshtruar nxënësit e klasës së parë, pestë dhe nëntë.

Ekipet mjekēsore kan kontolluar 740 nxënës të klasës së parë, 803 nxënës të klasës së pestë dhe 760 të klasës së nëntë, gjithsejtë 2303 nxënës.


Gjatê vizitave sistematike janë angazhuar gjithsejtë nëntë Ekipe Mjekësore: Tri ekipe nga qendra dhe gjashtë ekipe nga QMF-të.

Tashmë është viti i dytë që ka filluar të implementohet koncepti i Mjekësisë Familjare, ku Mjeku Familjar do ta përcjellë rritjen dhe zhvillimin e të gjithë fëmijëvë.

QKMF-Suharekë u ka uruar suksese në mësime dhe shëndet të plotë të gjithë nxënësve të komunës tonë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë