Suharekë, organizohet diskutim publik për statutin e QKMF-së

Komuna e Suharekës gjatë ditës së sotme ka bërë të ditur se grupi punues i formuar me vendim të kryetarit të Komunës në përbërje: Avni Bytyçi, kryesues, Sale Bytyçi dhe Betim Iballi anëtarë në bashkëpunim me Drejtore e Drejtorisë Komunale për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale Besa Kuçi, janë duke hartuar Draft- Statutin e QKMF-së si aktin më të lartë të këtij institucioni.

Suharekë, organizohet diskutim publik për statutin e QKMF-së

Draft-Statuti i QKMF-së si akti më i lartë të këtij institucioni duhet të jetë në harmoni dhe përputhshmëri me Ligjin për Shëndetësinë dhe Udhzimin Administrativ për kujdesin parësor dhe shëndetsor.

Ndërkaq, pas këtij njoftimi, Komuna e Suharekës ka bërë edhe një njoftim tjetër, ku është bërë e ditur se është organizuar diskutim publik për Projekt-Statutin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë.


“Duke pas parasysh përmbushjen e kërkesave të qytetarëve, kryetari i Komunës përdor mekanizmin e konsultimeve dhe pjesëmarrjes së drejtpërdrejtë të tyre, në diskutimet, vlerësimet, vërejet, propozimet për çështjet me interes të qytetarëve”, thuhet në njoftim.

Sipas njoftimit të komunës, diskutimi publik për Projekt-Statutin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Suharekë do të jetë nga data 21.01.2022 deri më 05.02.2022.

Vërejtjet, propozimet, sygjerimet dhe komentet e juaja mund ti dorëzoni në Zyrën nr. 2 dhe nr. 3 në Objektin e Komunës, çdo ditë pune prej orës 08:00 deri në ora 16:00.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës