Suharekë, më 28 janar mbledhja e parë për vitin 2022 e Asamblesë Komunale

  • 25.01.2022
Suharekë, më 28 janar mbledhja e parë për vitin 2022 e Asamblesë Komunale

Kryesuesi i Kuvendit ka caktuar mbledhjen e 1 (parë) të rregullt për vitin 2022, të Kuvendit të Komunës në Suharekë.

Mbledhja e parë e rregullt e Kuvendit të Komunës së Suharekës është caktuar që të mbahet më 28 janar 2022, me fillim nga ora 10:00.


Njëherit është propozuar ky rend dite:
1. Dhënia e deklaratës së betimit anëtarëve që janë zëvendësuar;
2. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e kaluar;
3. Shqyrtimi i projekt-vendim për themelimin e këshilli komunal për siguri në bashkësi (KKSB);
4. Shqyrtimi i projekt-vendim për themelimin e komisionit komunal të aksionarëve për Ndërmarrjen Publike Lokale, “Stacionin e Autobusëve” Sh.A;
5. Shqyrtimi i projekt-vendim për themelimin e komisionit për shqyrtimin e aplikacioneve për ndarjen e bursave për studentë/e dhe nxënës/e të Komunës së Suharekës;
6. Shqyrtimi i projekt-vendim për themelimin e komisioni për zbatimin e procedurave dhe vlerësimin e ofertave për dhënien nё shfrytëzim afatshkurtër dhe afatgjatë tё pronës se paluajtshme tё Komunës;
7. Shqyrtimi i projekt-vendim për miratimin e planit vjetor të punës për Këshillin Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) për periudhën janardhjetor për vitin 2022;
8. Shqyrtimi i projekt-vendim për miratimin e planit të punës të Kuvendit të Komunës në Suharekë, për vitin 2022 dhe orari i mbledhjeve të Kuvendit të Komunës, Komitetit për Politikë dhe Financa, dhe Komitetit për Komunitet për vitin 2022;
9. Shqyrtimi i projekt-vendimit për ndryshim-plotësimin e vendimit 01-Nr410-76547, tё datës 14.12.2021.

Mbledhja mbahet në sallën e Kuvendit të Komunës në Suharekë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë