Suharekë, më 2 gusht prezantohen kupat e kampionëve në shesh

Ky vit për Komunën e Suharekës ndryshe mund të quhet edhe si vit i trofeve e sukseseve në sport.

Suharekë, më 2 gusht prezantohen kupat e kampionëve në shesh

Këtë vit klubet e sporteve në komunën tonë treguan suksese të shumta, duke nisur nga klubi i futbollit, Ballkani që u shpall kampion i Superligës së Kosovës 2021/2022 e tani që po kalon tutje në garat evropiane në Ligën e Konferencës.

Po ashtu, suksese tregoi edhe klubi i basketbollit, Golden Eagle Ylli që u shpall kampion i Superligës së Kosovës për të dytën herë radhazi.


Sukses i Yllit për këtë vit është edhe ajo që do të merrë pjesë në Ligën e Kampionëve të Basketbollit, ku më 7 korrik është hedhur shorti në Gjenevë.

Klubi basketbollistik nga Suhareka, Golden Eagle Ylli ndeshjen e parë në Champions League do ta luaj ndaj skuadrës portugeze, Benfica.

Sezoni i këtij kompeticioni do të fillojë më 4 tetor.

Gjithashtu në kuadër të garave të sportit shkollor, gjatë muajve që lamë pas u zhvilluan garat republikane në volejboll për SHMU-të dhe SHML-të, femra dhe meshkuj.

Në një konkurencë të fortë ku morën pjesë shkollat më të mira të Kosovës, ShMU “Dituria” – Samadrexhë, zuri vendin e parë duke u shpallur Kampion Republikan.

Sa i përket volejbollit, edhe KV Gjinoci është shpallur kampion i Kosovës në grupmoshën nën 16-vjeç, duke treguar profesionalizëm dhe përkushtim të veçantë.

Si nga futbolli, basketbolli e volejbolli, kampione Suhareka është bërë edhe në Asociacionin e Para-Tenisit në Kosovë.

Ganimete Morina, Kryetare e Asocacionit të Para-Tenisit në karrocë në Kosovë dhe Pranvera Musaj anëtare e Asosacionit të Para-Tenisit me karrocë janë meritore të kësaj ngjarje. Morina e Musaj u bënë kampione në Asociacionin e Para-Tenisit në Kosovë, në Lojërat e Para të Sportit të Kosovës 2022.

Ndërkaq, të gjitha këto trofe të fituara falë profesionalizimit dhe përkushtimit të sportistëve tanë, më 2 gusht në sheshin e qytetit të Suharekës do të organizohet ekspozitë e këtyre kupave.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka bërë të ditur se kjo ekspozitë e kupave do të organizohet të martën e 2 gushtit nga ora 10:00 deri në 18:00.

Postimi i plotë i kryetarit Muharremaj:

Qyteti i Kampionëve që nënkuptohet Suhareka 

Ju prezenton më 2 gusht 2022 me kupat e sportistëve tanë. 

Ekspozita prezentohet në sheshin e qytetit nga ora 10:00 deri 18:00.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë