Suharekë, mbahet takimi i Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi

  • 18.10.2022
Suharekë, mbahet takimi i Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi

Sot në Komunën e Suharekës është mbajtur takimi i rregullt i Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB).

Në takimin e rregullt të Këshillit Komunal për Siguri në Bashkësi, që u mbajt sot, u diskutua për këtë rend dite:

1. Miratimi i procesverbalit nga mbledhja e kaluar;
2. Përgatitja e planit të veprimit për festat e fund-vitit;
3. Siguria në trafik;
4. Raportimi dhe parandalimi i dhunës në familje;
5. Informatë nga Drejtoria e shërbimeve publike lidhur me mirëmbajtjen e rrugëve dhe trotuareve për sezonin e dimrit.


Takimin e ka kryesuar kryetari i Komunës Bali Muharremaj, ndërsa me diskutime rreth pikave janë kyçur anëtarë të KKSB-së, të cilët në fund ka nxjerr dhe disa rekomandime për secilën pikë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë