Suharekë, mbahet takim për planifikimin e buxhetit dhe projekteve kapitale për vitin 2023

  • 06.09.2022
Suharekë, mbahet takim për planifikimin e buxhetit dhe projekteve kapitale për vitin 2023

Është mbajtur takimi për planifikim të buxhetit të vitit 2023.

Planifikimi i buxhetit dhe lista e projketeve kapitale për vitin 2023, është diskutuar nē mes të shefave të grupeve të asamblesë komunale, anëtarëve të KPF-së, drejtorëve komunal etj.

Kryesuesi i Asamblesë Komunale, Bexhet Kuçi ka udhëhequr takimin dhe i ka njoftuar të pranishmit me përmbajtjen e listave të buxhetit për vitin 2023, për projektet kapitale.


Të gjithë pjesëmarrësit kanë dhënë propozimet, vërejtjet dhe sugjerimet e tyre lidhur me projekt-buxhetin e vitit 2023.

Vlenë të theksohet se takimi po monitorohet nga OSBE.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë